Výroba

 

 

Výroba ...Zakázky ...Rytiny ...

 

 

 

Výroba

 

V následující kapitole Vám alespoň stručně ukážeme naší výrobu a seznámíme Vás se základními zlatnickými procesy.

 

Materiály

 

Pro výrobu používáme pouze materiály od renomovaných dodavatelů. Klenotnické materiály, především od české firmy Safina a rakouské firmy Ogussa. Do šperků jsou vsazovány zirkony s maximální brilancí Signity Star od firmy Swarovski. V případě diamantů spolupracujeme s firmami Inbar Diamond Center, Optima Diamant a Českou gemologickou komorou.

 

 

 

 

 

 

 

Návrh šperku

 

Na začátku výroby se ve speciálním 3D modelovacím programu pro navrhování šperků vytvoří virtuální model. Následně je renderována fotografie, která slouží jako ukázka pro schválení před výrobním procesem.

 

 

 

 

 

 

 

Letování

 

Jednou z hlavních a nejvyužívanějších zlatnických činností je letování. S příchodem moderních materiálu jako je chirurgická ocel je to však také svařování. Svařování nebo laser se také využívá pro šperky, které nesmí "do ohně" - nesnesou žár, tudíž se nemohou letovat např. kvůli kamenům nebo součástkám.

 

 

 

 

 

 

 

 

Opracování

 

K opracování šperků během výroby se hlavně využívá stříhání, pilování, smirkování, řezání a frézování.

 

 

 

 

 

 

 

Rytí

 

Rytí šperků je jedna z dokončovacích a zdobících technik šperků. Rytiny provádíme jak ruční tak strojní. Rýt je možné do jakýchkoliv šperků - zlatých, stříbrných i ocelových. Rytiny Vám zhotovíme dle Vašich přání, ať už se jedná o vnitřní rytinu, nebo monogram na prsten až po fotografii na destičku.

 

 

 

 

 

 

 

 

Fasování

 

Fasování - vsazování kamenů, je v současné době především ruční práce s velkými nároky na přesnost a preciznost, která vyžaduje, zvláště některé techniky, dlouholetou praxi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Leštění

 

Leštění šperků navazuje na fasování a zahrnuje několik operací od ručního leštění až po strojní a speciální leštící tělíska. Součástí leštění je i čištění šperků ultrazvukem, který odstraní ze šperků mastnotu a zbytky leštících past a prostředků.

 

 

 

 

 

 

 

 

Kontrola, vážení, značení, expedice

 

Konečnou fází je několik procesů včetně výstupní kontroly, při které se celý šperk důkladně prohlédne a zkontrolují se všechny jeho části. Následně se šperk zváží a vytiskne se štítek, na kterém jsou uvedeny všechny potřebné údaje o šperku jako je např. typ, model, materiál, váha atd., které nám dále slouží při pohybu šperků a vystavování dokladů. V této fázi jsou šperky připraveny k dodání a na základě objednávek putují na expedici, kde jsou vystaveny potřebné doklady, zabaleny a expedovány dle objednávek - osobní odběr v prodejně, popř. odeslány poštou či kurýrem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zakázky

 

Soliter z bílého zlata s diamantem 0,50ct

 

Prsten z bílého čtrnáctikarátového zlata - 585/1000 s jedním kulatým diamantem 0,50ct s briliantovým výbrusem a "velkým" certifikátem.

 

 

 

 

 

 

 

Prsten s modrým safírem a diamanty

 

Zákaznice se na nás obrátila s přáním výroby prstenu dle vlastní předlohy - obrázku. Nejdříve jsme vyrobili model v počítači a odeslali e-mailem ke konzultaci - model byl schválen a následovala výroba stříbrného vzorku, do kterého jsme vsadily zirkony, pravý modrý safír je na vzorku pouze přiložen. Následovala schůzka se zákaznicí, po které jsme vyrobili prsten z bílého zlata s diamanty.

 

 

 

 

 

 

 

 

Prsten s akvamarínem

 

Prsten vyrobený na zakázku dle našeho vzoru, který se upravil na oválný akvamarín zákaznice. Před vsazením kamene zákaznice odsouhlasila celkový vzhled a velikost prstenu. Poté byl prsten dokončen.

 

 

 

 

 

 

 

 

Zlatá mince s hlavou vlka

 

Na zakázku vyrobená mince z ryzího zlata s hlavou vlka s diamanty v očích. Nejdříve byly zhotoveny grafické návrhy a podle vybraného návrhu byl vyroben sádrový model. Po jeho odsouhlasení se pokračovalo ve výrobě razidel a následně byla vyražena první mince. Na dalších fotkách je vidět vsazování diamantů do očí vlka a hotové mince s certifikáty.

 

 

 

 

 
 

 

 

 

Laura - zlatý náhrdelník

 

Náhrdelník vyrobený na zakázku se jménem Laura ze žlutého zlata. Zákazník si dodal typ písma, které se mu líbilo. Podle něj jsme nejdříve vyrobili stříbrný vzor pro odsouhlasení rozměrů a celkového vzhledu. Poté následovala výroba náhrdelníku ve zlatě.

 

 

 

 

 

 

 

 

Prsten s tanzanitem a diamanty

 

Na zakázku vyrobený prsten z vlastního tanzanitu 6,0mm/1,0ct, doplněný diamanty. Před vsazením kamenů zákaznice odsouhlasila design a velikost prstenu a poté se zhotovil do finální podoby.

 

 

 

 

 

 

 

 

Náušnice se safíry a diamanty

 

Zákazník se na nás obrátil s přáním výroby náušnic z jedné zbylé náušnice, kdy jeho žena jednu náušnici ztratila. Nejdříve se vyrobili hlavní části náušnic, po jejich schválení pokračovala výroba. Po osázení diamanty se zákazník přijel podívat jak probíhá výroba a po opětovném schválení následovalo vsazení safírů a dokončení náušnic.

 

 

 

 

 
 

 

 

 

Mandolína

 

Zakázková výroba mandolíny, dle dodaného obrázku ze žlutého čtrnáctikarátového zlata. Nejdříve se vytvořil grafický návrh, potom stříbrný model a nakonec se mandolína vyrobila ve zlatě.

 

 

 

 

 

 

 

 

Pánský prsten s diamantem 2,75ct

 

Pánský prsten s vlastním velkým diamantem zákazníka, na který si přál vystavit velký certifikát a vyrobit prsten, dle vlastního návrhu.

 

 

 

 

 

 

 

Stříbrná hlava tygra

 

Na zakázku vyrobená hlava tygra ze stříbra 925/1000. Rozměry přívěsku jsou 3,2cm x 4cm a váha je 46g. Na prvním obrázku je vidět nakreslený návrh. Po odsouhlasení se ručně vyrobil voskový model, který je vidět na druhém obrázk. Následovalo opětovné potvrzení vzhledu od zákazníka a z něj se zhotovil stříbrný odlitek. Na posledním obrázku je hotový přívěsek, přiložený k původnímu návrhu.

 

 

 

 

 

 

 

 

Vlčák

 

Na zakázku vyrobená hlava psa - vlčáka ze žlutého zlata s řetízkem. Výroba probíhala stejně jako u stříbrné hlavy tygra. Podle obrázku nebo fotky Vašeho pejska se vyrobí voskový model a po odsouhlasení se pokračuje v dokončení.

 

 

 

 

 

 

 

Klasický náramek s rubíny

 

Výroba klasického náramku s rubíny a zirkony v kombinaci žlutého a červeného čtrnáctikarátového zlata.

 

 

 

 

 

 

 

Madonka

 

Přívěsek madonky vyrobený klasickou klenotnickou technikou s bohatým rytím ze žlutého zlata.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rytiny

 

Rádi pro Vás zhotovíme rytí, dle vašeho přání, do různých druhů šperků a hodinek jako např.

 

Rytiny na šperky a různé předměty

 

 

 

 

 

 

 

Rytiny na náramkové hodinky

 

 

 

 

 

 

 

Rytiny na kapesní hodinky